Mapa Slovenska

Trenčianske Teplice

Pre ich polohu uprostred prírody, kde zo zeme vyvierajú horúce pramene patria k najvyhľadávanejším a najstarším kúpeľným strediskám na Slovensku.

Podľa legendy liečivé pramene objavil krívajúci pastier pri hľadaní zatúlanej ovce. Tento príbeh dodnes pripomína mestský znak, v ktorom je znázornená ovca

Základy kúpeľného mesta sa datujú do 16. storočia.Liečivé sadrovo-sírne pramene pôsobia blahodárne na choroby pohybového ústrojenstva a nervovej sústavy.

Kúpeľní hostia môžu stráviť rekreačno-liečebný pobyt v mnohých kúpeľných domoch, hoteloch, či penziónoch.

Najznámejšie sú kúpele Hammam v kúpeľnom dome Sina, ktorý sú vyzdobené v orientálnom štýle z konca 19. storočia Sú známe svojou prekrásnou arkádou s ornamentmi. Vaňové kúpele Hammam sú kópiou originálneho projektu, ktorý bol vypracovaný v maurskom slohu pre egyptského vladára do jeho letného sídla v Egypte. Model stavby sa zapáčil Ifigénii d`Harcourt na svetovej výstave v Paríži. Egyptský panovník vyhovel jej žiadosti a povolil postaviť kópiu svojho sídla v kúpeľoch Trenčianske Teplice.

Areál kúpeľov dopĺňa anglický park s jazerom.

Pre kúpeľných hostí a návštevníkov sa organizuje množstvo kultúrnych podujatí ako je tradičný festival Hudobného leta -najstarší medzinárodný festival komornej hudby v strednej Európe. Najpopulárnejším a najvýznamnejším podujatím súčasnosti je však festival filmov o umení Art film, ktorý sa organizuje každoročne od roku 1993. Víťazný film dostane cenu Zlatý kľúč a záverečný ceremoniál sa spája s udeľovaním ceny Hercova misia, pri ktorom sa odtlačok dlane nominovaného herca ukladá na Moste slávy pred hotelom Flóra. Počas histórie festivalu zanechali v Trenčianskych Tepliciach svoje stopy také hviezdy filmového plátna ako napríklad Franco Nero, Gina Lollobrigida, Geraldine Chaplin, Annie Girardot, Sophia Loren, Ornella Muti, Jean-Paul Belmondo a mnohí ďalší.

Kontakt

SUNWAY H.T., spol. s r.o.

Záborského 42, Bratislava 831 03

+421 02 456 789

info@sunwayht.sk

Nájdite nás na mape

Kontaktný formulár

Ak potrebujete viac informácií, kľudne sa na nás obráťte. Radi Vám pošleme detailné informácie o našich ponukách a spolupráci.