Mapa Slovenska

Bratislava

Na mape Európy nájdeme len niekoľko miest s takou jedinečnou polohou a bohatou históriou aké má Bratislava- hlavné mesto Slovenskej republiky. Napriek svojej bohatej histórii patrí Bratislava k najmladším hlavným mestám sveta.Rozkladá sa na oboch brehoch rieky Dunaj, na okraji pohoria Malých Karpát, Podunajskej a Záhorskej nížiny. V rámci Slovenskej republiky leží na jej juhozápadnom okraji na hraničnej línii s Rakúskom a Maďarskom.

Bratislava je zaujímavo členitá a z viacerých miest sú prekrásne výhľady na jej jednotlivé časti.

Najznámejšou dominantou mesta je Bratislavský hrad ? symbol bohatej histórie mesta.Počas svojej existencie bol niekoľkokrát prestavaný.

V súčasnosti sa na hrade nachádzajú stále expozície Slovenského národného múzea. Najväčšia koncentrácia historických objektov je sústredená v centre mesta, ktoré sa označuje ako Staré mesto.Z mnohých je potrebné spomenúť gotickú stavbu -Dóm Sv.Martina- ktorý sa nachádza pod hradom pri mestských hradbách. V období od roku 1563 do roku 1830 tu bolo korunovaných 11 kráľov vrátane Márie Terézie a 8 kráľovien. Starobylé uličky nás dovedú k Michalskej bráne-jedinej doteraz zachovanej bráne mestského opevnenia, ktorá predstavuje jeden z neodmysliteľných symbolov mesta. V jej gotickej veži sa dnes nachádza Múzeum zbraní a fortifikačného umenia.Na Michalskú ulicu nadväzuje Ventúrska-jedna z najstarších ulíc historického jadra mesta.Preslávila sa koncertami vtedy ešte mladých umelcov F.Liszta a W.A.Mozarta, ako aj pôsobením prvej vysokej školy na území Slovenska- Academia Istropolitana.

V okolí môžeme nájsť bývalé šľachtické paláce- Pállfyho palác, Zichyho palác,Palác Leopolda di Pauli, Erdödyho palác a iné.

Najpôsobivejšie mestské námestie je Hlavné námestie- ktoré bolo počas histórie mesta centrom mestského života. Nachádza sa tu Stará radnica s radničným podjazdom umožňujúcim vstup do radnice z námestia, renesančná Rolandova fontána-znázorňujúca cisára Maximiliána II v postave rytiera- ochrancu miest.

Kostolnou ulicou popri krídle Starej radnice prejdeme na Primaciálne námestie k Primaciálnemu palácu ? najkrajšej klasicistickej stavebnej pamiatke.V budove sa nachádza unikátna séria 6 gobelínov zo 17 . stor. znázorňujúcich starogrécky epos o láske Heróny a Leandra.

K najživším a najnavštevovanejším miestom mesta je Hviezdoslavove námestie s budovou Slovenského národného divadla.

Kontakt

SUNWAY H.T., spol. s r.o.

Záborského 42, Bratislava 831 03

+421 02 456 789

info@sunwayht.sk

Nájdite nás na mape

Kontaktný formulár

Ak potrebujete viac informácií, kľudne sa na nás obráťte. Radi Vám pošleme detailné informácie o našich ponukách a spolupráci.