Mapa Slovenska

Bardejov

Starobylé mesto zaradené do Zoznamu svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO patrí k najkrajším mestám na Slovensku.

O meste, ktoré dosiahlo vrchol bohatstva v 15. storočí sa hovorí, že je najgotickejšie mesto na Slovensku. Zachované mestské hradby, ktoré obklopujú historické jadro, ktoré tvorí pamiatkovu rezerváciu dominuje obdĺžnikové námestie obklopené z troch strán meštiackymi domami. Najpozoruhodnejšie stavbou je goticko-renesačný kostol sv. Egídia a goticko-renesančná budova starej radnice.

V interiéri kostola je zaujímavý hlavný oltár a 11 krídlových oltárov, z ktorých niektoré plastiky sa považujú za vrcholné európske rezbárske práce.

Jedinečný pohľad na Bardejov z vtáčej perspektívy poskytuje ochodza mohutnej novogotickej kostolnej veže.

Neďaleko od centra mesta v lesnom prostredí ležia Bardejovské kúpele, kde sa liečia choroby tráviacieho ústrojenstva, dýchacích ciest. Hlavným liečebným prostriedkom sú rozmanité minerálne vody, ktoré je možné ochutnávať počas prechádzky po kúpeľnej kolonáde.

Prvé prevažne drevené kúpeľné domy sa tu začali stavať koncom 17. storočia. Najslavnejším hosťom bola cisárovná Alžbeta Rakúska- Sisi.

Najkrajšou stavbou je secesný liečebný dom Astória.

Na okraji kúpeľneho areálu stojí Múzeum ľudovej architektúry-kde je prenesených 28 ľudových stavieb z bukového dreva. Najzaujímavejšie sú dva drevené kostolíky.

Kontakt

SUNWAY H.T., spol. s r.o.

Záborského 42, Bratislava 831 03

+421 02 456 789

info@sunwayht.sk

Nájdite nás na mape

Kontaktný formulár

Ak potrebujete viac informácií, kľudne sa na nás obráťte. Radi Vám pošleme detailné informácie o našich ponukách a spolupráci.