Mapa Slovenska

Vysoké Tatry

Región Východné Tatry leží v severnej časti Slovenska na hranici s Poľskom.

Tatry rozdeľujeme na Východné a Západné. Východné Tatry /časť TANAP-u-najstaší národný park / sú tvorené vápencovými Belianskymi Tatrami a žulovými Vysokými Tatrami, ktoré patria k najatraktívnejším turistickým oblastiam Slovenska.

Symbolom Vysokých Tatier je kamzík vrchovský tatranský, v horách žije aj svišť vrchovský tatranský a orol skalný.

Najvýznamnejšie športové, klimaticko-kúpeľné a turisticko rekreačné stredisko je Štrbské Pleso. Typické morénové jazero, ktorého okolie je vhodné na prechádzky má rozlohu 19,76 ha.V stredisku sa nachádza vybudovaný lyžiarsky Areál snov s bežeckými a skokanskými mostíkmi, vlekmi a lanovými dráhami.

Vyhľadávaný cieľom je aj vodopád Skok v Mlynickej doline. Voda tu prekonáva 25 m vysoký sklaný prah. Na jar v období topenia snehu, veľké množstvo trieštiacej vody vytvára úchvatné prírodné divadlo.

Ďaľšou významnou obcou je Tatranská Lomnica- kde je situované Múzeum TANAP-u, ktorého expozície ponúkajú informácie o prírode,o jej ochrane,obyvateľstve a jeho remeselnej zručnosti, ľudovoumeleckých výrobkoch a folklóre.

V areáli strediska Tatranská Lomnica sa nachádzajú 2 vleky a lanová dráha. Vhodná kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi.

Najväčšou atrakciou je kabínková lanovka na Lomnický štít / s prestupom na Skalnatom plese/. Lanovka prekonáva výškový rozdiel vyše 1 700 m a dopravuje turistov do nadmorskej výšky 2 634 m.

Za pekného počasia ponúka vrchol Lomnického štítu jedinečný kruhový výhľad. Pri dobrej viditeľnosti možno ponad Belianske Tatry dovidieť až na poľské nížiny, kým v opačnom smere sa do zorného poľa ľudského oka vmestí necelá pätina územia Slovenska. Na Lomnickom štíte sa nachádza prírodná botanická záhradka. Meteorologická stanica na Lomnickom štíte je najvyššie položeným pracoviskom na Slovensku.

Jedným z hlavných dôvodov vzniku klimatických kúpeľov v osade Nový Smokovec bola unikátna vysokohorská klíma Vysokých Tatier a jej blahodárne účinky na ľudský organizmus.Osada od začiatku plnila predovšetkým funkciu kúpeľov a zachovala si ju dodnes. Jej založenie bolo reakciou na nové trendy v balneológii, ktorá sa v druhej polovici 19. storočia začala popri vodoliečebných a bahenných procedúrach venovať aj v tom čase veľmi modernej klimatickej liečbe.

Základ liečebnej terapie tvorí inhalačná individuálna liečba, dychové a relaxačné cvičenia, masáže, hydroterapia, elektroliečba, teploliečba i oxygenoterapia.

Osada Starý Smokovec ,ktorá bola založená koncom 18.storočia je najstaršou vysokotatranskou turistickou osadou so zaujímavou architektúrou.

Medzi návštevníkmi sa teší mimoriadnej obľube cesta pozemnou lanovkou na Hrebienok- kde lyžiari a sánkari v zimnom období nájdu všetko potrebné pre neviazanú radosť z pohybu, ktorú môžu obohatiť výletom k Studenovodským vodopádom.

Vďaka čistému horskému vzduchu patria aj ďaľšie osady Vyšné Hágy, Tatranská Polianka medzi klimatické kúpele zamerané na prevenciu i liečbu ochorení dýchacích ciest.

Kontakt

SUNWAY H.T., spol. s r.o.

Záborského 42, Bratislava 831 03

+421 02 456 789

info@sunwayht.sk

Nájdite nás na mape

Kontaktný formulár

Ak potrebujete viac informácií, kľudne sa na nás obráťte. Radi Vám pošleme detailné informácie o našich ponukách a spolupráci.